27. septembra 2010

Taška se žlutočernou výšivkou

Velikost: 30 x 35 cm. 
Materiál: juta, žlutá a černá vlna, 2 dřevěné knoflíky. Tašku a opasek ušijeme z čistého nepoužitého pytle. Motiv ptáčků je vyšit žlutou a černou vlnou podle kresby. Spodní část tašky je zakončena hladkováním, stonkovým stehem a krokvičkou. Na vrchní části tašky jsou vyšity tři řady stonkového stehu a mešterka, která upevňuje střapce. Taška se zavírá dřevěným knoflíkem. Po obvodě je vyšita černou vlnou kroužkovacím stehem. Pásek je ozdoben třemi řadami stonkového stehu černou a žlutou vlnou. Zapíná se též na dřevěný knoflík.
     

Bílá pokrývka se zlatohnědou výšivkou

Na bílé podkladové tkanině je vyšit motiv devíti kosočtverců, který zdobí střed. Centimetrový okraj je založen do pruhu křížkové výšivky.Pokrývka s vyšitým strědem

Střed této pokrývky je vyšit čtyřmi motivy zlatohnědé výšivky, provedené křížkovým stehem zlatohnědou vyšívací bavlnkou. Centimetrový okraj je zakončen jednoduchým pruhem křížkové výšivky. Podkladová tkanina: béžová panama.
  

Pokrývka se zlatohnědou výšivkou

Na béžové panamě je použitá tato jednoduchá, ale velmi atraktivní výšivka. Centimetrový okraj je z rubové strany začištěn do pruhu křížkové výšivky. Tímto vzorem můžeme vyzdobit i okraj a střed nechat volný.