2. februára 2011

Vzory hladkování

Tyto vzory jsou určené vyšívačkám, které začínají s hladkováním. Jsou jednoduché a efektní.

Hladkovaná přikrývka

Na šedém plátně. Okraj je 3 mm založený a hustě obšitý obnitkovým stehem. Vyšívaný pás, který po jedné straně zdobí přikrývku, je červeno černé barvy. Červená hladkovaná hvězdice je rozdělená dvěma řadami žlutého zadního stehu. Černé pásy jsou vyšité hustým křížkem. Dvě řady červené křivinky jsou ozdobené černými oušky. 

Čtvercová dečka

Má velikost 63 x 63 cm. Podkladový materiál je hrubší žlutý tesil pravidelné struktury. Jeden centimetr od okraje je vyšitá nitkou vytaženou z podkladové tkaniny jednostranná ažúrka, která z rubové strany přišívá obrubu. Obruba je zdobená dvěma řadami tmavohnědé krokvičky. Křížková výšivka je tu doplněná tvarovacím stehem. Barva vyšívacího materiálu je tmavohnědá a hnědorůžová. Tyto barvy se v jednotlivých motivech střídají. Pásy, které dělí  výšivku, jsou také jeden hnědý a jeden hnědorůžový. Křížek je šitý přes dvě nitky.   

Červeno černá výšivka

Zdobí čtvercovou dečku, která má velikost 36 x 36 cm. Podkladový materiál je bílá perlička. Okraj je zakončený ozdobnou ažúrkou, do které je zapracovaná obruba. Křížek je šitý přes dvě nitky. Vzor v červeno černém provedení je atraktivní a hodí se do každého bytového interiéru. Jestliže ho použijete na větší dečku, můžete s ním vyšít střed a okraj zakončíme pásem srdíček (kresba vnitřního pásu). Výšivka je náročná na počítání nití.

Vzorky pro zkušenější

Tyto vzorky jsou určené zkušenějším pracovnicím. Můžete je pomocí zrcadélka vyšít i na kraje čtvercové dečky. Na těchto vzorech byla již použitá kombinace křížkového vyšívání a hladkování.

Přikrývka s červeno černou výšivkou

Je svým jednoduchým vzorem určená začátečníkům.