5. februára 2013

Vecičky do záhradky

Veselé farebné pruhy a prúžky oživia staršie vedro či krhlu. 
Potrebujete:
Rýchloschnúce farby na kov - červenú, zelenú, žltú, modrú, mastné ceruzky, pravítko a štetce. Pracovný postup je obdobný ako pri maľovaní pruhov na komodu. Užite si veci, ktoré máte naozaj radi a spríjemňujú vám pohodlie!

Komoda

Nemáte čo k pruhovanému obrusu, uterákom či utierkam? Primaľujte si rovnaké pásiky na nábytok! Jednoduchou hrou červených a zelených pruhov dostane vaša stará komoda moderný imidž.

Kreslo

Aby ste mali štýlové leto, oblečte do nového aj vaše obľúbené kreslo či stoličky. Môžete si hneď kúpiť pásikovú ľanovú látku alebo pruhy na ňu namaľovať či ponašívať.

Opaľovanie vo dvojici

Poznáte niečo úžasnejšie, ako ležať bok po boku so svojím milovaním? Ušite si dvojležadlo ktoré jednoducho poskladáte a zoberiete k vode.
Ako na to
Potrebujete dva druhy látok: nepremokavú, ktorou obalíte mäkkú výplň matraca z molitanu, a prírodné plátno na vrchnú časť, na ktorej budete ležať. Na plátno si textilnými farbami namaľujte rôzne široké pruhy. Aby farba dobre držala, prežehlite už nafarbené plátno horúcou žehličkou. Obe ležadlá spojte farebnými alebo bielymi prúžkami. Môžete použiť aj suchý zips. Jednotlivé menšie kusy ľahšie operiete. Vankúšiky naplňte nastrihaným molitanom a aby vám neušli, prišite ich (prilepte suchým zipsom) k ležadlám.