24. júla 2013

Význam farieb

Biela:

Symbolizuje čistou a nový začiatok. Podporuje tvorivosť, dodáva silu i pozitívnu energiu. Obľúbená je u úprimných , samostatných a sebavedomých ľudí.

Žltá:

Farba vitality, optimizmu a chuti do života. Vynikajúco pôsobí na myslenie, stimuluje kreativitu. Obľubujú ju cieľavedomí a živelní jednotlivci.

Oranžová:

Symbol osvietenia, pozitívneho myslenia a povzbudenia. Podporuje trpezlivosť, neúnavnosť, vyvoláva pocit radosti a šťastia. Vyhľadávaná je ambicióznymi ľuďmi.

Červená:

Synonymum životnej energie a silných emócií. Prebúdza vášnivosť, priťahuje blaho a úspech. Pôsobí proti únave a depresiám. Fandia jej kreatívni a sebaistí jednotlivci.

Ružová:

Farba šťastia, priateľstva a citlivosti. Symbolizuje jar, lásku, úprimnosť a vnútornú čistotu. Obľúbená je u romantikov s estetickým cítením a snovou fantáziou.

Fialová:

Stelesnenie duchovna a diplomacie. Pôsobí harmonizujúco, podporuje predstavivoť a kreatívne myslenie. Obľubujú ju predovšetkým svojrázny, vášniví a taktní introverti.

Modrá:

Snúbi sa v nej pohoda s vyváženosťou. Je reprezentantom dôvery, slobodnej mysle a rozvážneho konania. Najčastejšie sa spája s romantickými a rozhľadenými povahami.

Zelená:

Farba prírody a rastlinného života. Podnecuje kamarátstvo,  mierumilovnosť a pozitívne vplýva na vzťahy. Vyznávajú ju kreatívni ľudia s organizačnými schopnosťami.

Hnedá:

Symbol racionality, rešpektu a blaha. Povzbudzuje zdravú myseľ, dodáva odvahu a istotu. Obľúbená je u nekonfliktných, vyrovnaných a prirodzených zástancov pravdy.

Čierna:

Farba smútku, melanchólie a neprístupnosti. Na druhej strane symbol oficiality a nadčasovej elegancie. Väčšinou ju vyznávajú svojrázni, výnimoční a uzavretí ľudia.