30. októbra 2010

Bačkorky ze dvou části

Spodní část bačkorky háčkujeme ze starých silonových punčoch nastříhaných na pruhy 2,5 cm široké. Uháčkujeme 38 řet.ok. Na začátku i na konci řetízku uháčkujeme do jednoho oka 3 kr. sloupky čímž chodidlo prodlužujeme. Chodidlo je široké asi 8 řad, v 8. začínáme tvarovat. Nejlépe se tvaruje podle vložek do bot. Takto si připravíme nejprve chodidla. 
Vrch červené bačkorky: Začneme plést na 90 ok. Pleteme hladký obdélník do výšky 6 - 7 cm, ale uprostřed každé řady splétáme 3 oka. Pak začneme tvořit špičku. Z obou stran řady uzavřeme a uprostřed si necháme 20 ok na další pletení. I pak však soustavně ubíráme uprostřed 3 oka tak dlouho, až nám zůstanou na jehlici jen poslední oka. vrch přiháčkujeme na chodidlo a celou bačkoru obháčkujeme kr. sloupky nebo pikotkami.
Bílé bačkorky: Vrch je ze dvou dílů Zadní část bačkorky háčkujeme do výšky 7 cm z kr. sloupků. Je to obdélník. Přední část tvoří trojúhelník. Začneme 5 řet. oky. V druhé řadě v třetím řet. oku uháčkujeme 3 kr. sloupky, což opakujeme v dalších řadách, čímž trojúhelník rozšiřujeme. Oba díly obháčkujeme zlatohnědou, červenou a černou vlnou. Potom je sešijeme a přiháčkujeme k chodidlu.
Zlatohnědé bačkorky: Háčkujeme tak, že chodidlo obháčkujeme vzorem: 2 dl. sloupky, 2 řet. oka. v druhé řadě se vzor střídá. Špičku zužujeme tak, že jeden vzor (2 řet oka a 2 dl. sloupky) vynecháme. Háčkujeme do výšky 7 cm. Bačkorku ozdobíme háčkovanými vějířky. Do bačkorek vkládáme vložky.   


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára