28. marca 2017

Zdobené kraslice

Korálikové

farebné vajíčko., lep., koráliky
Vajíčko si pripevníme na špajdľu, aby sa nám s ním lepšie pracovalo. Lepidlom naň nakreslíme rôzne ornamenty a nad táckou alebo tanierom sypeme na vajíčko drobné koráliky. Vajíčko treba pomaly otáčať, aby sa koráliky poprichytávali na všetkých stranách rovnako. Potom ich jemne popritláčame a necháme lepidlo vyschnúť.

Farebná dúha

umyté biele vajíčko., temperové farby., servítku
Vajíčko si pripevníme na špajdľu. Na paletu si nanesieme farb, ktorými ho chceme pomaľovať. Farebnú škálu si vyberieme vopred. Postupne nanášame farby (po každej výmene farby treba dôkladne umyť štetec). Potom vajíčko opláchneme pod tečúcou vodou a necháme uschnúť.

V štýle ABBY

farebné vajíčko., flitre., lepidlo
Vajíčko si pripevníme na špajdľu. Lepidlo naň nanesieme v žiadanom tvare (krúžok, pásik, vlnovku) a postupne pridávame flitre. Kto má rád lesk a disko, môže lepidlom natrieť celé vajíčko a potom vyváľať vo flitroch. Vznikne pravá malá diskoguľa.

Farebné bodky

vajíčko., (môže byť nemaľované alebo aj farebné)., farebný papier., kancelársky dierkovač., lepidlo
Vajíčko si pripevníme na špajdľu. Pomocou kancelárskeho dierkovača povytláčame z farebného papiera rôznofarebné kolieska. Tie potom za pomoci lepidla nanášame na vajíčko a vytvárame tak rôzne tvary, napr. kvietky, ornamenty,kačičky a pod.

Pehavá krásavica

farebné vajíčko., lak na nechty
Vajíčko si pripevníme na špajdľu a pomocou štetca nanášame lak na nechty. Niekomu sa páčia bodky, iný zas ocenia ornamenty. Je na vás, ako sa rozhodnete. Nezabudnite však vetrať!

V novom šate

farebné vajíčko., lepidlo., bielu škrupinku z vajíčka
Bielu škrupinku z vajíčka polámeme na malé kúsky, ktoré pomocou lepidla prilepíme na vopred nafarbené vajíčko.

Sladké bobuľky

farebné vajíčko., sladké dekoratívne bobuľky (potraviny., cukríky), obojstrannú lepiacu pásku
Pri tejto dekorácii vám, pokojne môžu asistovať malé deti, ktoré si rady zamaškrtia na cukrových bobuľkách. Z pásky si nastriháme pásiky, ktoré nalepíme na vajíčko, a to potom vyváľame vo farebných bobuľkách.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára