9. decembra 2017

Vianočné dekoračné vence

Strieborná variácia – anjelikovia a hviezdičky postriekané trblietavou striebornou farbou dodávajú vencu mrazivý nádych. Pestré vetvičky cezmíny a miniatúrne zabalené darčeky dekoráciu farebne oživujú a červená farba bobuliek a stužiek vyvoláva pocit pohody.
Kruh z prútikov - je ozdobený konzervovanými zelenými listami brečtana, sušenou žltou slamihou, červenými ružičkami, drobnými na hrdzavo zafarbenými a pozlátenými šiškami a planými jabĺčkami.
Srdce s korením – voňavý veniec v tvare srdca zavesený v kuchyni alebo v hale vyzerá veľmi pôvabne. Svojou silnou vôňou osvieži celý byt.
Výzdoba dverí – dekoráciu z vetvičiek ihličnatých stromov a cezmíny, ktorá vydrží dlhý čas svieža, stačí prikrášliť jednoduchými červenými mašami. Táto dekorácia pôsobí bohato, a tak sa hodí na výzdobu veľkých vchodových dverí.
Dekorácie interiéru – Vianoce sa nesú v znamení vetvičiek cezmíny a popínavého brečtanu, nosíme si ich domov, viažeme z nich vence, zdobíme rámy obrazov.
Adventný veniec – na dverách víta návštevníkov počas adventu a Vianoc. Jednoduchá a zároveň pôsobivá dekorácia je upletená zo vždyzelených rastlín * cezmíny a brečtanu * a ozdobená píniovými šiškami. Zlaté zvončeky jej dodávajú slávnostný lesk. Kostru venca si kúpite v kvetinárstve. Zelené listy naň zadrôtujete. Umelé bobule ho farebne oživia a vytvoria pekné kontrasty. Sú sotva rozoznateľné od pravých a ideálne na to, aby váš veniec pôsobil plnšie.
Rám z popínavého brečtanu – tento rám z popínavého brečtanu zdobený darčekovou stuhou rieši prekvapivo novým spôsobom každoročný problém, am so všetkými vianočnými pohľadnicami. Nápad možno v obmenách realizovať v izbe či na chodbe. Brečtanom môžete orámovať nielen dvere, ale práve tak dobre aj kozubovú rímsu či zábradlie. Ak pohľadnice pripevníte opatrne, môžete tyl a šifónovú stuhu použiť aj viackrát.
Srdce z ruží – Tento veniec v tvare srdca šíri príjemnú hrejivú vôňu ružového oleja. Pozostáva výlučne z umelých kvetov a listov, a preto zostáva pekný po celé roky. Umelý brečtan sa dá ľahko ohýbať a tvarovať a navyše nemôže zvädnúť. Veniec odporúčame ako vkusnú ozdobu do izby. Nepodľahnite však pokušeniu zavesiť ho na vonkajšie dvere, je príliš krehký nato, aby odolával vetru a výkyvom počasia.
Strom z kvetov – tento miniatúrny stromček s vychýleným kmeňom a asymetrickou korunkou pôsobí zaujímavejšie, než keby bol symetrický. Kvety vydržia dlhšie svieže, keď medzi ne na penu položíte každý deň niekoľko kociek ľadu.
Trvalejšia dekorácia – táto girlanda sladkej vône so zlatým nádychom bude prekrásne pôsobiť zavesená nad menším stolíkom alebo kozubom. Vydrží aj dlhé mesiace, ak odstránite ruže – ostatné rastliny budú pomaly schnúť. Dekorácia časom vybledne a nadobudne jemný farebný tón.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára