Z perníkového těsta si pomocí vykrajovátek přichystejte velikonoční kuřátka, která mužete dozdobit cukrovou polevou, nebo jen po upečení potřít rozšlehaným vejcem – tak docílíte jejich lesku. Pulky sjiřápek mužete během chvilky proměnit v košíčky, stačí polepit okraje sušenými sedmikráskami a dovnitř vložiť kuřátko. Jednou plovinu skořápky vyfouknutého vejce vyvaříme a po oschnutí potřeme lepidlem a posázíme květy sedmikrásek. Mužeme také ozdobit jen čásť vajíčka – lepidlem namalujeme srdíčko a postupňe na ně řikládáme bíloružové květy. Hotové vajíčko lze doplnit režným provázkem.
Je pro vás vune dřeva tím nejomamnějším parfémem? Dáváte li opravdu přednost přírodě, lesu a dřevu, opatřete si pytlík hoblín (ty nejhezčí jsou z ručního hoblíku) – dají se pomalovat a lepit (třeba na vajíča). Díky hoblinkám získáte úžasné přírodní dekorace v rozličných barvách (nejhezčí jsou smozřejmě ty nebarvené, voníci lesem). Jednotlivé hoblinky přistřihněte nebo přiřízněte nožem do požadované velikosti a tvaru. Lepte opatrně, aby se nepomačkaly a nekroutily špatným směrem. Mužete kombinovat čisté a v barvě obarvené hobliny. Odstíny volte opatrně, měly by být jen o jednen stupeň tmavší než dřevo. Na lepení použijte docela malé množství tuhého lepidla, abyste si dekoraci nezničili. Na vajíčka mužeme přilepit dřevené spirálky, ale i další tvary (které si před vystřižením předkreslíme na rubovou část (hoblinky) – srdíčka, kytičky, kolečka a pod.
O tom, že lze z těstovin připravit vynikajíci pokrm. Jejich rozličné tvary však lákají i k dalším hrátkám – barvení, lepení, navlékání na niť a drát, aranžování ... Drobné tvary (nudličky, kytičky, písmenka) nebarvíme. Pokud má vejce tmavší odstín (zelený, červený, modrý, hnedý), budou se na něm světlé těstoviny skvěle vynímat. Opět pracujeme s tuhým nebo vteřinovým lepidlem, těstoviny an hotovém vejci zafixujeme bezbarvým lakem. Po zaschnutí doplníme mašlí.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára