29. januára 2011

Červená dečka

Dečka na konferenční stolek má pás hrachovinky 3 cm široký, upevněný středem řadou meštěrky. Dečka je vyšitá na červené perličce bílou bavlnkou. Na kresbě je jen polovička hrachovinky, takže ji musíte zrcadlově opakovat.  

28. januára 2011

Zlatožlutá dečka

Je vyšitá hladkováním na esterlině. Použité techniky: křížek, hladkování a meštěrka.

Dečka pro zkušenější vyšívačky

Táto dečka je určená pro zkušenější vyšívačky. Střed motivu je vyšitý třemi Řadami formovacího stehu žlutou bavlnkou a zvýrazněný uprostřed červeným kroužkem z řetízkového stehu. Bílé hladkování je šité ve dvou fázích a oddělené vždy řádkem červeného křížku. Jednotlivé motivy jsou od sebe oddělené třemi řadami červeného křížku. Pás je šířce zakončený řádkem červeného a černého křížku a řádkem černé meštěrky, která je protáhnutá nitkou žluté bavlnky.
     

27. januára 2011

Přikrývka s hnědorůžovou výšivkou

Je vyšitá hladkováním na hrubší panamě. Výšivka jde středem dečky. Třícentimetrový okraj je z rubové strany přišitý k pásu hnědého křížku. Široká krokvička na osmičku a další řada křížků zdobí okraj.

Bílo červená vyšívaná přikrývka

Dominantou jsou široké pásy krokvičky na osmičku, které zdobí okraj a středem dělí přikrývku na dvě částí. Bílo červené hladkování a beraní růžky zdobí střední část výšivky.

26. januára 2011

Přikrývka hořčicové barvy

Je vyšitá na tesilu. Použité techniky: hladkování, křížek, zadní steh, hustý křížek. Výšivka je určená pouze pro zkušené vyšívačky.

Dečka vyšitá na tesilu

Malá dečka je krásná svou jednoduchostí. Okraj je založený do řady hustého křížku a střed je zdobený řádkou zlatožlutých květinek s hnědými středy.

Vzor z pánské košile z Polomky

Barevnost výšivky je originální.

25. januára 2011

Dečka s modrou výšivkou

Je vyšitá na jemné panamě křížkem přes dva svazečky nití. Barvy: dva odstíny modré. Techniky: křížek, hustý křížek a obtáčená ažurka.

Čtvercová dečka v hnědých tónech

Je velká 70 x 70 cm. Vyšitá je křížkem přes tři nitky tmavohnědou a zlatohnědou bavlnkou na světle hnědé perličce. Výšivka je umístěná 2,5 cm od okraje a je široká 15 cm.

24. januára 2011

Pouzdra na kapesníčky

Jsou vyšitá na bulharské panamě bílé a červené barvy mulinkami. Dokola jsou začistěné kroužkovacím stehem v barvě podkladové látky a z boků jsou sešité do výšky dvou třetin. Bílé pouzdro je vyšité modrou a černou bavlnkou, červené přechází do smetanové přes odstíny žluté, oranžové až po zlatohnědou.
  

Album na fotografie

Křížková výšivka je provedená na nejjemnější panamě mulinkami. Podklad je vyplněný křížky béžové barvy. Výšivka je odborně zapracovaná do kůže nebo koženky.

Dečka na servírovací stolek

Je vyšitá červenou bavlnkou na bílé perličce. Použité techniky: hladkování a hvězdičky. Okraj je zapracovaný do jednostranné ažúrky.

23. januára 2011

Modrozelená dečka

Jednoduchý motiv je vyšitý žlutou mulinkou řetízkovým stehem. Okraj je zahnutý 4 mm a zapracovaný řadou kroužkovacího stehu. K němu se potom přiháčkuje jednoduchá krajka ze žluté mulinky.

Bílá dečka

Bílá dečka s modrou. I táto dečka je vyšitá řetízkovým stehem a doplněná květinkami, šitými volným řetízkem tak, že lísteček v obloučku přichytíme jedním stehem k látce. Výšivka je provedená mulinkou. Podklad je z bílého plátna. Obě výšivky se vyšívají podle předkresleného vzoru. 
  

Růžová dečka

Táto dečka je svou jednoduchou výšivkou určena na servírování. Prostředkem dečky je vyšitý pás mešterky (7 řad). Po ní následují dvě řady šikmého hladkování přes 4 nitě. Pás je zakončený květinkou, vyšitou kroužkovacím stehem a obšitou řádkem řetízkového stehu. Stonek tvoří pás hladkovaný přes 4 nitě a lístečky jsou vyšité taktéž kroužkovacím stehem. Podklad je z růžového tesilenu a výšivka je z bílé perlovky.