18. februára 2013

Galéria s osvetlením

Zo širších obkladových panelov získate rôzne plošné doplnky, ktoré vytvoria zaujímavé pozadie nižším druhom nábytku či priehľadným poličkám. Panely z imitácie dreva sú upevnené na vodorovných vodiacich lištách a uchytené buď sponami, alebo vrtmi v mieste spojov panelov. Takéto pozadie sa dá vhodne využiť aj na obrázky či dekoratívne osvetlenie. Montáž a manipulácia so svietidlami je jednoduchá, pozadie zakrýva prípadné nedostatky. Miestnosť takouto zástenou prakticky úplne zmenila svoj vzhľad. Panelové obloženie sa dá využiť v kombinácii so starším, dobovým či moderným nábytkom.
  

Originálna predsieň

Vynikajúcu službu urobia obkladové panely napríklad vo vstupných priestoroch bytu či domu. Druhový i farebný sortiment umožňuje zaujímavé kombinácie. Navyše poskytuje väčšiu variabilitu osvetlenia než pri "klasickom" priestore ohraničenom stenami a plafónom. Panelové obklady nemusia kopírovať celú výšku miestnosti a možno ju prispôsobiť zaujímavému detailu v podobe odkladacej poličky, vešiaka... Nezabudnite však na podlahové lemovanie rohovými lištami buď profilovými, alebo hladkými. Zakryjete nimi prípadné nerovnosti v orezoch panelových obkladov a poskytnete zároveň vhodný priestor na vedenie rôznych káblov, ktoré by inak prekážali.

  

Obložte si byt - tip

Obkladové panely dostať v rôznych šírkach, hrúbkach i dĺžkach a rozličných farebných úpravách. 
Vodovzdorné panely sú vhodné najmä do kúpeľní - urobia výbornú službu pri rekonštrukcii s nízkymi finančným nákladmi.
Práca s panelovými obkladmi je jednoduchá a čistá.

17. februára 2013

Romantické ruže

Smotanovobiely základ dopĺňajú motívy ruží. Ak ste romantický typ, rozhodnite sa pre takýto dizajn. Kreslo na poťah ušijete so záhybom vzadu a ozdobíte mašľou z tej istej látky. Aby pevne držala tvar, použite vrstvu vlizelínu.

Anglické káro

Klasický vzor slávi svoj veľkolepý návrat, objavuje sa na oblečení, doplnkoch, kabelkách, dokonca má svoju vôňu. Poťah, ušijete so záhybom vzadu, bez akejkoľvek ozdoby.

Elegantná mašľa

Poťah je ušitý z jednotlivých dielov, zošitých až po dolný okraj nábytkových nôh. Hlboký záhyb vzadu je v hornej zadnej časti zošitý asi v tretine. Zdobí ho efektná jednofarebná mašľa, ktorá farebne ladí s drobným kvetinkovým vzorom.

Jednofarebná klasika

Pri takomto poťahu na stoličku nezabudnite na spotrebu látky, ktorá súvisí s vnútorným obojstranným záhybom na jednotlivých rohoch (4 x). Látka bude precízne splývať a stolička bude pôsobiť elegantne. Na takomto poťahu vynikne jednofarebná textília.