19. januára 2011

Pavúčik pre šťastie

Skôr ako sa pustíte do výroby ostatných plastických figúrok, vyrobte si tohto malého pavúčika. Na jeho príklade je totiž veľmi podrobne vysvetlený pracovný postup, ktorý potom pri výrobe ostatných figúrok využijete.
Materiál: čierne nepriehľadné koráliky., 2 väčšie strieborné koráliky s ø 4 mm., nylonový vlasec s ø 0,3 mm., 6 špajdlí., červená vlna., 1 zatvárací špendlík alebo ozdobná ihlica.,
Pavúčika vyrobte podľa predlohy. Najprv odstrihnite nylonový vlasec dlhý 1,3 m a začnite ľavým koncom vlasca na pavúčikovej hlave. Prvý korálik upevnite doprostred. Navlečte tri čierne koráliky tvoriace spodnú stranu. V druhom rade navlečte na hornú časť pavúčikové oči. Obidva rady položte na seba. Nohy navlečte len na spodnej strane v treťom, piatom, siedmom a deviatom rade. Potom, čo navlečiete v treťom rde koráliky pre spodnú stranu, navlečte k nim ľavým koncom vlasca ešte sedem korálikov na nohy. Tým istým vlascom prevlečte koráliky ešte raz, ale v protismere, pričom posledný korálik preskočíte. Pravú nohu pavúka vyrobte rovnakým spôsobom. Ďalší rad korálikov urobte opäť normálne. Pri navliekaní postupujete tak dlho, pokiaľ nie je pavúčik hotový. Pavúčika nalepte na pavučinu a zospodu na ňu pripevnite zatvárací špendlík. 
Tip: Pomôže vám, keď si nakreslíte na nákrese postup vlasca dvomi rôznymi farbami.
Z pavúčika sediaceho n pavučine môžete urobiť aj malý prívesok na kľúče. navlečte na koniec nylonového vlasca 20 korálikov a druhým koncom vlasca korláliky v opačnom smere prevlečte. Vlasec nakoniec niekoľkokrát zauzlite a zatavte. Na vyrobenie pavučiny potrebujete špajdle a vlnu. Špajdle položte na seba do kríža, ktorý uprostred niekoľkokrát omotajte vlnou. Medzi jednotlivé špajdle napnite vlnu, ktorú okolo každej špajdle jedenkrát omotajte. Vlnu potom na konci zauzlite.       


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára